O FIRMIE

Historia przedsiębiorstwa "ZAKREM" sięga 1952 roku. Założycielem i właścicielem był - już nie istniejący - Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Od początku swego istnienia zakład specjalizował się w branży metalowej. Obok produkcji zajmował się usługami dla przedsiębiorstw: kompleksową obsługą maszyn i linii produkcyjnych: spożywczych, masarniczych, piekarniczych, rozlewniczych, urządzeń chłodniczych oraz drobnymi usługami dla ludności. Natomiast w zakresie produkcji zakład przez długi okres był wytwórcą urządzeń dla potrzeb (ważnych w ówczesnej Polsce dziedzin) górnictwa i wojska. Jednak kluczową i determinującą własny dział konstrukcyjny i technologiczny oraz całą załogę, była produkcja urządzeń transportowych. Pierwsze doświadczenia zdobyto już w latach pięćdziesiątych. W miarę upływu czasu wyroby zmieniały parametry techniczne, konstrukcyjne, wygląd estetyczny.

W roku 1990 - w okresie szybkich zmian politycznych i transformacji gospodarczych w Polsce utworzono niezależną finansowo Spółdzielnię Pracy i przejęto przedsiębiorstwo "ZAKREM" na własność. Mobilizowani nową rzeczywistością, różnymi czynnikami gospodarki wolnorynkowej oraz wymaganiami eksportu zwielokrotniano wysiłki dla potrzeb postępu. Powstawały i powstają coraz to nowe produkty. Właśnie ta wytężona praca i wieloletnie doświadczenia w dziedzinie transportu wewnętrznego zaowocowały nową estetyką i jakością. Podkreśleniem tych osiągnięć jest europejski standard wyrobów zgodny z wymogami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej dla wózków hydraulicznych.

Od 01.02.2011 r. przedsiębiorstwo zmieniło status prawny na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Aktualnie firma zatrudnia 112 osób. Posiada własne zaplecze projektowo - badawcze, zautomatyzowane linie produkcyjne, własne służby handlowe i serwisowe

Miło nam będzie, jeśli zapoznacie się Państwo z naszą ofertą i całkowicie będziemy usatysfakcjonowani, jeśli przedstawione produkty pomogą rozwiązać problemy Państwa codziennej pracy.

wdrozenie-do-produkcji-nowego-wozka-akumulatorowego-podnosnikowego-prowadzonego-zakrem

INWESTYCJE

2014 r.

W ramach realizowanej za kwotę prawie 1.700.000,- zł inwestycji w ZAKREM-ie została uruchomiona wycinarka laserowa. Urządzenie jest typu „fiber” co oznacza, że w procesie cięcia do przesyłania wiązki światła wykorzystano światłowody. Wiązka tnąca ma średnicę zaledwie 0,1 mm co powoduje, że ilość wytapianego w procesie cięcia metalu jest znacznie mniejsza niż w większości obecnie używanych laserów. W konsekwencji zużycie energii jest około czterokrotnie mniejsze od obecnych standardów. Zainstalowana moc rezonatora 3 Kw pozwala na cięcie:

  • blach czarnych – do15 mm,
  • blach nierdzewnych i kwasoodpornych do8 mm.

Na urządzeniu można także ciąć materiały wysokorefleksyjne takie jak: mosiądz, miedź itp. W ZAKREM-ie maszyna będzie wykorzystywana do produkcji seryjnej oferowanych wyrobów głównie wózków transportowych jak również do realizacji usług.
Zakupiony laser jest innowacyjny w skali świata.
W połowie kwietnia br. będą jeszcze zainstalowane dwa urządzenia:

  • oczyszczarka wirnikowa – przyspieszy procesy czyszczenia powierzchni przed malowaniem,
  • kabina lakiernicza – pozwoli na malowanie krótkich serii w nietypowych kolorach „od ręki”.
cięcię laserem

2015 r.

1. W I kw. 2015 r. zakupiono dwa nowe centra obróbcze:

  • centrum tokarskie ST20Y
  • centrum wiertarsko-frezarskie-pionowe VF5

2. Spółka w miesiącu czerwcu 2015 r. rozpoczęła użytkowanie nowo uruchomionej elektrowni fotowoltaicznej. Moc urządzeń - 204 KW. Produkowana energia będzie wykorzystywana tylko na cele własne przedsiębiorstwa. Przewiduje się, że elektrownia zabezpieczy 40% zapotrzebowania na energię elektryczną.

zakrem-cnc-001
zielona-energia-zakrem

2016 r.

W marcu 2016 r. w spółce Zakrem zostało zainstalowane automatyczne, zrobotyzowane stanowisko spawalnicze w ciągu technologicznym. Sam robot jest produkcji japońskiej firmy Motoman Jaskawa. Zakup robota jest jedną z szeregu realizowanych inwestycji w spółce.

zakrem-robot-spawanie-001